Tag 2

22. července 2013 v 20:07 | Aneta
21. 7. 2013

Jsem tu teprve vlastně první celý den, ale připadám si, jakobych tu byla už nejmíň týden... no čím začít, je toho tolik.

Když jsem se dnes vzbudilo, bylo mi strašný horko. Když jsem se o tom pak Geiss. zmínila, tak mi deset minut vysvětlovali, že si mám strčit něco mezi dveře. Teď je mám sice otevřený dokořán, ale pořád je tu teplo. Ale stále lepší, než kdyby pršelo! Já jsem teď v Simonově pokoji, ale až odjede Albi (která tu byla jako au-pair minulý rok) tak půjdu nahoru já. I když bychom se tam vešli obě, ale teď už je to jedno, když jsem zabydlená :)...


Sooo, ráno jsem hodila sprchu, protože večer se mi nechtělo, ale hlavně jsem nechtěla budit - ložnice je totiž hned vedle koupelny.
(Přízemí - kuchyň, jídelna, obývák; 1. patro ložnice, pokojíček Elary, Simona + něco jako "hrací místnost", záchod a koupelna, 2. patro - "au-pair" místnost, hrací kout, + další 2 místnosti, pracovna myslím; 3. patro je tu myslím taky, ale tam jsem ještě nebyla...
Po snídani, která tu probíhá stylem švédský stůl a tím, že se vás každou minutu ptají, jestli nechcete tohle a tohle a vy jenom "nein, danke" :D...:) Chvilku po snídani jsme se vypravili autem na pláž - do Eckenforde. Je to cca hodinka autem. Ve Schleswigu je totiž zátoka, ale tady se koupat nedá, protože moře je tu špinavý. (Jestli jsem tedy Elaře dobře rozuměla :D). Pláž je krásná, písek bílej, jemnej...mohla bych v něm chodit hodiny. Moře je studený, ale dá se to :). Jsou tam mrtvý medůzy, mušle a řasy :D. (Samozřejmě ne všude.) Simon neumí plavat, takže byl na takových obřích kamenech a my s ním. Pak jsme ale taky s Elarou a Albi plavaly. Není to moc příjemný pocit, když je pod vámi několik metrů hloubky a vy nedosáhnete na zem. Překvapilo mě, že jsme tam byli tak krátce (asi jen 2 hodinky) a hned jsme jeli zpátky. Následoval oběd, který probíhá podobně jako snídaně a pak "volný program".
Rozuměj
* Ležet s Elarou venku na dece, masážovat se, ovládat se, když vás pořád pošťuchuje a lechtá (děti se absolutně nestydí) ale hlavně když ji půjčíte mobil, ona vám tam smaže všechny widgety, všechno zpřehází, že takhle je to přehlednější, změní motiv a tapetu a utratí vám všechny peníze na Pouovi...
* Házet si se Simonem fresbee, což ho za chvilku začne nudit a začne se bavit tím, že to hází do křoví, a vy pro to lezete jako pes, das macht mich wirklich keine Spaß!! (to mě vážně nebaví)
* Hrát s celou rodinkou play station nebo jak se to jmenuje, x box? Ich weiss nicht... Takový, že dostanete do ruky jakýsi ovladač, pak už si stačí jen na televizi navolit, co se vám líbí a jedete. (My hráli bowling) To bylo vážně fain.
* Kreslit si venku před domem s křídama - návrat do dětství :).

Na večeři přišel opět Christopher (syn And. z prvního manželství) a měli jsme na mé přání špagety. (Ps k obědu byly vegetariánské párky, které byly vážně lecker - chutné)
Po večeři jsme s Elarou koukali na jeden pořad, něco jako Neváhej a toč - kde ukazujou všechny ty různý fauly... většinou to bylo vážně vtipný :).... pak přišla Andrea, že bychom si měli promluvit o mém "pobytu".
Když jsem to slyšela měla jsem docela strach, ale nakonec byl můj první "vážný rozhovor" úplně OK. Řekli mi, co ode mě očekávají, a co čekám já a jak všechno bude a co bych měla dělat atd atd. Dokonce jsem jim většinu rozuměla. Celkově jsem dneska rozuměla víc, řekla bych tak 30 % :D... Hlavně bych měla dávat pozor a hrát si se Simonem, protože Elara se už dokáže zabavit sama. Ti dva jsou strašní konkurenti a dokonce se o mě dnes i hádali, no to se mi dlouho nestalo :D. Ps pokud znáte nějaký tipy, jak zabavit 6 letý dítě, tak sem s nima! :D Při "rozhovoru" no, rozhovor to moc nebyl, já říkala většinou jen Ok, ok, jsme se domluvili, že já, Simon a Michail pojedeme do Berlína (juhuuuu!) škoda jen, že to nejde dýl, když je tu teď ještě Albi :/, ale už se fakt těšíím :)! Jinak bych měla samozřejmě vysávat, utírat prach, pomáhat u vaření atd. atd. doslova mi řekli, že aupair není žádná dovolená, a že kdyby ty rodiny aupair nepotřebovali, tak si ji neberou.
Musím říct, že dům je vážně pěkný, všude spooousty věcí a spousty hraček, knížek a cédéček, se kterými není žádná šance, že by si děti mohly vyhrát... Tolik toho snad nemá ani moje celý příbuzenstvo dohromady. Docela mě to zaráží, protože mi přijde, že když toho mají ty děti tolik, tak je nedokáže nic zaujmout, nic je nebaví a proto také vyžadují tolik pozornosti. Jinak bych řekla, že jsou trošku rozmazlené, i když od holek jsem to u Elary očekávala víc a u Simona míň :D, spíš ale každej vyžaduje svou pozornost a musí být ve středu dění.

Jinak ve Schleswigu a okolí je tu úžasná architektura, všude jen červené cihlované domky, a když vyjdete na ulici, vidíte moře, krása! :) Příroda je tu taky jiná, je to zajímavé, protože je to na severu a u moře :).
Večer jsem byla u Albi, kde jsme si povídali, je to vážně příjemná holka :)... a já se připojila taky na chvilku na net (v Simonově pokoji není kabel) a říkaly jsme si, že musíme alespoň někam jednou večer zajít, než odjede. Musíme to ale stihnout před, nebo po mým Berlínu :/... 27. Albi tedy odjíždí, ale jen o pár desítek kilometrů dál, ale bude s rodiči ještě týden trávit dovolenou, takže kdyby to nevyšlo, tak aspoň pak musíme dát sraz... :)
Do Berlína bychom měli jet myslím 23.-25. což je pozítří, bydlet budeme v bytě jejich známých.

No nic, v 7.30 musím vstávat, tak už jdu spinkat (0. 16 je :))
Tak Gute Nacht! :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama